Yeni Misafirler

Daha önce lüks Azamara seyahat gemileriyle yolculuğa çıkmadıysanız yani gemi seyahatleri sizin için yeniyse bu sayfada değindiğimiz konulara bir göz atmanızın size yararı olacaktır. Cruise yani gemi seyahati hakkında daha önce büyük seyahat gemileri için geçerli olmayan ve sizi yanıltan yanlış bilgiler edinmiş olabilirsiniz. Bu nedenle aşağıdaki bilgileri okumanızı öneririz.


Azamara gemileriyle seyahat ederken sıkılmanız mümkün değildir. Çünkü gemide yapabileceğiniz pek çok şey vardır. Havuzda vakit geçirebilir, kafelerin birinde oturup sohbet edebilir, kaliteli şaraplar tadabilir, gazinoda oyun oynayabilirsiniz. Ayrıca akşam yemeğinden sonra kabare salonunda eğlenebilir, barda içeceğinizi yudumlayabilir, şarap tadım etkinliklerine ve beyaz gece partisine katılabilirsiniz.
Lüks Azamara gemileri ile seyahat eden misafirlerin yaş ortalaması 50 – 55 arasında değişmektedir. Bununla birlikte gemide çocuklu ailelerle ve balayı seçimini Azamara Club Cruises gemisinden yana yapan yeni evli çiftlerle karşılaşmanız mümkündür.
Lüks Azamara gemileri Azamara Quest ve Azamara Journey kamaraları oldukça modern tarzda döşenmiştir. Gemilerde süitler ve lüks kamaralar bulunmaktadır. Süitler oldukça zevkli bir şekilde döşenmiştir. Club World Owner’s Suite, Club Ocean Suites, New Club Spa Suite ve Club Continent Suite olmak üzere dört farklı süit seçeneği mevcuttur. Bunlardan en küçüğü Club Continent Suite’tir ve lüks kamara alanı 24.8 metrekare, veranda alanı 5.6 metrekaredir.

Lüks kamaralar yine modern tarzda döşenmiştir ve burada ihtiyacınız olan her şey mevcuttur. Gemilerde Club Veranda Stateroom, Club Oceanview Stateroom ve Club Interior Stateroom olmak üzere üç farklı lüks kamara seçeneği mevcuttur. En küçük lüks kamara Club Interior Stateroom’dur ve bu kamara 14.7 metrekaredir. Kısacası süitte de olsanız lüks kamarada da olsanız ihtiyacınız olan alanı bulmanız mümkün olacaktır.

Son yıllarda değişen ve gelişen teknolojilere uygun olarak ve her biri birer mühendislik harikası olacak şekilde inşa edilen lüks Azamara gemileri uzak rotalara seyahat etmektedir. Geminin içinde olan çalışanların ve misafirlerin hemen hemen hepsi gemi hareket hâlinde iken, geminin içinde olduğunu unutmaktadır. Gemi limanda demirlemiş duruyorken hissedebileceğiniz biraz titremenin dışında bir sallanma hissetmezsiniz.

Azamara Cruises ile gemi turuna çıkmayı planlıyorsanız gemilerde sizin için hemen hemen her şeyin düşünüldüğünden ve gemide bulunan ekibin misafirlerin her türlü gereksinimini karşılamak üzere hazır bulunduğundan emin olabilirsiniz. Burada gemi turu konusunda aklınıza takılan hemen hemen her sorunun cevabını bulabilirsiniz.

En uygun mevsimlerde, en uygun denizlerde gezmek için ofisimiz veya acentanızdan öneri isteyebilirsiniz.


Dünyanın tüm denizlerindeki rota, gemi ve konaklama alternatiflerinin neredeyse sonsuza ulaştığı gemi gezilerinde, ödediğiniz ücretin tam pansiyon olması, gemideki animasyon ve aktiviteler için hiçbir ücret talep edilmemesi, bir turda birden çok limanı yorulmadan görebilmek, her sabah farklı bir limana uyanmak gibi avantajlar düşünüldüğünde kararı size bırakıyoruz.


Neden Gemi Turu?

Çünkü dünyayı keşfetmenin yolu hâlâ okyanuslar üzerinden seyahat etmekten geçmektedir. Ayrıca gemiyle seyahat ederken bavul açma ve toplama sıkıntınız da yoktur. Bu sayede pek çok harika noktayı çok daha kısa sürede ve çok daha fazla keyif alarak keşfedebilirsiniz. Yani “Neden Gemi Turu?” sorusu yerine “Neden Olmasın?” sorusunu sormalısınız.

Azamara ile Hangi Rotaları Keşfedebilirsiniz?

Diğer büyük seyahat gemilerine göre daha küçük olan Azamara gemilerinin sunduğu avantajlar arasında en önemlisi, Azamara gemilerinin büyük gemilerin gidemediği yerlere gidebilmeleridir. Yani büyük gemilerin seyahat edemediği noktalara Azamara gemileriyle rahatça gidebilirsiniz. Bangkok bunlardan biridir. Azamara büyük gemilerin uğramadığı Bordeaux şehir merkezine, harika bir bölge olan Nice’e ve Seville’in tam kalbine varmaktadır. Kısa bir yolculuktan sonra sizi Hong Kong’un canlı gece hayatı ve Shanghai’ın ünlü Bund bölgesi ile tanıştırmaktadır.

Azamara gemileri ile Akdeniz’i, Avustralya ve Yeni Zelanda’yı, Kuzey ve Batı Avrupa’yı, Alaska, Panama Kanalı ve Kuzey Amerika’yı, Asya’yı, Batı Hindistan’ı ve okyanuslar üzerinden geçerek varabileceğiniz daha pek çok yeri keşfedebilirsiniz. Ayrıca 2018 yılına özel dünya seyahatine katılarak hayatınız boyunca unutamayacağınız bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.

Azamara Quest ve Azamara Journey

Azamara Club Cruises gemileri Azamara Quest ve Azamara Journey iki kız kardeştir. Gemilerde harika bir konaklama hizmeti alacağınızdan emin olabilirsiniz. Azamara Club Cruises ödüllü konaklama hizmetine sahiptir. Bu iki lüks gemide misafirlerin ihtiyacı olan her şey düşünülmüştür. Gemilerde hiçbir zaman kalabalık içinde kalmış gibi hissetmezsiniz. Rahat sosyal alanlara sahip barlarda, restoranlarda, salonlarda, kabarelerde ve kumarhanelerde keyifli vakit geçirirsiniz.

Azamara Quest ile seyahat ederken kalabalık içinde bunalmadan havuzda ve havuzun etrafında çok rahat bir şekilde gezebilir ve eğlenceli vakit geçirirsiniz. Ayrıca Azamara gemilerinde size hizmet vermekten mutluluk duyan çalışanlar havuzun etrafında ihtiyaç duyacağınız her şey için hazır bulunacaklardır. Burada içecek, su ve temiz havlu ihtiyaçlarınız ücretsiz olarak karşılanmaktadır.

Azamara Quest gemisinde kamaralar modern şekilde tasarlanmış, ve misafirlerin her türlü ihtiyaçlarına uygun olarak düzenlenmiştir. Mobilyalar modern tarzda ve kaliteli kumaşlarla döşenmiştir. Bu gemilerin en harika özelliklerinden biri gemide çok sayıda verandalı kamaranın bulunmasıdır. Kapınızı temiz harika deniz havasına ve manzarasına açmaktan daha keyifli bir şey yoktur.