Engelli Misafirlerimiz

Engelli misafirlere Azamara tarafından özel hizmet verilmektedir. Eğer tekerlekli sandalyeye ihtiyacınız varsa kendinizinkini yanınızda getirebileceğiniz gibi gemide de bir tane kiralayabilirsiniz. Gemide kiraladığınız tekerlekli sandalye lüks kamaranıza getirilecektir.

Azamara Club Cruises engelli misafirlere ve özel ihtiyaçları olan misafirlere özenle hizmet etmekte ve onları gemide ağırlamaktan mutluluk duymaktadır. Engelli misafirler için gemilerde özel gereksinimlere uygun olarak hazırlanmış özel lüks kamaralar mevcuttur. Engelli ve özel gereksinim isteyen misafirlerin ihtiyaç duyacağı her şey düşünülmüştür. Böylece Azamara engelli misafirlerin gemi seyahatini ve tatilini en iyi şekilde geçirmelerini ve seyahati olabildiğince konforlu ve eğlenceli hâle getirmeyi amaçlamaktadır.

Özel Tasarlanmış Lüks Kamaralar

Eğer siz de Azamara gemilerinde seyahat ederken özel gereksinimleri olan misafirlere ayrılan lüks kamaralarda seyahat etmek istiyorsanız bunun için rezervasyonunuz sırasında özel gereksinimli ya da engelli bir misafir olduğunuzu belirtmeniz şarttır. Gemi seyahatiniz sırasında gemi çalışanlarının size tam hizmet sunacağından emin olabilirsiniz.

Engelli Misafirler İçin Özel Olarak Hazırlanmış Lüks Kamaraların Özellikleri

 • En az 83 cm genişliğinde lüks kamara kapısı

 • En az 86 cm genişliğinde banyo kapısı

 • Kapı eşiği olmayan lüks kamaralar

 • Rampalı banyo eşikleri

 • Banyolarda tutma çubukları

 • Alçakta yer alan lavabolar ve makyaj masaları

 • Gömme duşlar

 • Katlanabilen duş tezgahı

 • Elde kullanılabilen duş başlıkları

 • Alçakta yer alan klozetler

 • İsteğe bağlı olarak bulundurulan buzdolabı

 • Yüksekliği ayarlanabilen komodinler

 • Belirli lüks kamaralarda yer alan balkonlar

Yardımsever ve Özel Eğitimli Evcil Hayvanlar

Azamara Club Cruises gemilerinde görme engelli misafirlere yardımcı olmaları amacıyla özel olarak eğitilmiş hayvanlar bulunmaktadır. Bu hayvanlar görme engelli misafirlere ihtiyaçları olan her an yardımcı olmak için hazır bulunmaktadırlar. Ayrıca gemide görme engelli olan ya da görme yetisi az olan misafirlere yardımcı olmak üzere hazır bulunan yardımcı personeller de mevcuttur. Bu personeller özel olarak seçilmekte, eğitilmekte ve yazılı unsurları görme engelli misafirlere okumak üzere hazır bulunmaktadır.

Medikal İhtiyaçları Olanlara Donanımlı Sağlık Merkezi

Azamara Club Cruises gemilerinde özel medikal ihtiyaçları olan misafirlere özel hizmetler verilmektedir. Diyaliz ya da oksijen kullanması gereken misafirler için gemide özel medikal hizmetler bulunmaktadır. Eğer sizin de medikal ihtiyaçlarınız varsa rezervasyon sırasında bunu mutlaka belirtmelisiniz. Böylece gemiye gerekli malzemelerin ve ekipmanların getirilmesi mümkün olacaktır. Eğer diyaliz ve oksijen ihtiyacının dışında bir medikal hizmet almanız gerekiyorsa rezervasyondan önce iletişim kurarak bilgi almanız gereklidir.

Her Azamara gemisi medikal hizmet vermek üzere gerekli ekipmanlara sahiptir. En az bir lisanslı fizik tedavi uzmanı ve bir hemşire gemide bulunmaktadır. Sınırlı medikal hizmetler ve tedaviler küçük ücretler karşılığında alınabilmektedir. Ancak gemide verilen tedavi türlerinin sınırlı kaldığını ve bu tedavi hizmetlerinin bir klinikten aldığınız hizmet kadar geniş tutulamadığını da not edelim.